راهنمای ساخت و ساز
راهنمای ساخت و ساز
سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

اسپیسر چیست؟

 اسپیسرها از ابزارآلات پرکاربرد و مهم در صنایع ساختمانی محسوب میگردند. معنای لغوی اسپیسر فاصله گذار میباشد که در اصل برای ایجاد فاصله مناسب مابین میلگرد در سازه های بتن مسلح مورد استفاده قرار میگیرد.این محصول با ایجاد پوشش بتن  در افزایش عمر سازه بتنی تاثیر به سزایی دارد. همچنین سبب ایجاد پوشش یکنواخت بر روی میلگرد میگردد.در نظر داشته باشید که قیمت اسپیسر به عوامل مختلفی بستگی دارد، این محصول از رسیدن عوامل تخریبگر که در محیط موجودند همچون اکسیژن رطوبت سولفات ها ودیگر عوامل تخریبی به سطح میلگردها جلوگیری میکنند و این مسئله ازجمله ضعف ها و آسیب های قابل پیش گیری در سازه های بتن مسلح میباشد چراکه در صورت زنگ زدگی و اکسایش حجم میلگردها افزایش پیدا کرده و این افزایش حجم سبب وارد آمدن فشار و در پی آن سبب بوجود آمدن ترک هایی در بتن میگردد.حال آنکه استفاده از پوشش بتی بعنوان عاملی بازدارنده از تخریب وخوردگی میباشد چراکه با نمایان گشتن میلگردها در سطح بتن تاثیر عوامل مخرب چندین برابر میگردد و در نتیجه به نسبت هر ۲میلیمتر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد به مدت ۵ سال از عمر سازه کاسته میکردد و در نتیجه در دوام و پایداری ساختمان خدشه وارد میشود.

مزایای اسپیسر پلاستیکی

اسپیسرها براساس جنس انواع متفاوتی دارند . اسپیسر های پلاستیکی باطراحی مناسب و متریال سازگار بابتن و سبک بودن و قابل حمل بودن هزینه حمل ونقل کمتری دارندچراکه نیاز به نیروی انسانی کمتری دارند در نتیجه میزان کمتری از هزینه را متحمل میشویم..فرایند تولید آنها سریع بوده و در شکل های مختلف قابل تولید است.  از مقاومت بالایی برخوردارند و شکل پذیری آسانی دارد و در نتیجه از نظر اقتصادی ارزان‌ترین نوع اسپیسرها میباشند.هر نوع از اسپیسرهای پلاستیکی با توجه به مقدار تحمل بار و نوع بتن ریزی برای قسمتی از ساختمان طراحی شده و برای استفاده در همان بخش از ساختمان مفیدند.

چندنمونه از اسپیسر های بتن

 1. اسپیسرگرد دیوار:به این اسپیسرها چرخشی نیز گفته میشود و در سطح هایی که عمودی است بکار میرود.
 2. اسپیسرهارد:در فندانسیون و کف وسازه های پروزن مانند تیرها مورد استفاده قرار میگیرد.
 3. اسپیسر سبک:برای استفاده در سازه هایی که وزن کمی دارند و حداکثرمیزان باری که میتواند متحمل شود حداکثر۲۵کیلوگرم است.
 4. اسپیسردو شبکه:این اسپیسر ها با صورت دو تکه ی نر و مادگی است در دال های بتنی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
 5. اسپیسر سنگین:حداکثر باری که میتواند متحمل شود ۲۷۰کیلوگرم است و در سازه های متراکم و تیروشنازمورد استفاده قرار میگیرد.
 6. اسپیسرگیره دار:درمواقعی که نیاز به اسپیسری که بی تحرک باشد در پروژه باشد از این نوع اسپیسر استفاده میشود که استفاده ی بسیار راحتی دارد.
 7. اسپیسر متوسط:میزان توانایی ان در متحمل شدن بار۱۵۰ کیلوگرم است ودر کف سازی هایی که نه خیلی سنگین است و نه خیلی سبک است همچنین تیرها و..
 8. اسپیسرتیرچه:این اسپیسر ها همانگونه که از نامش پیداست در تیرچه ها بکار میرود.
 9. اسپیسربدون گیره:این اسپیسر بدلیل کمترین تماسی که دارد سبب میشود که خوروندگی بسیار کم شود و فاقد گیره است.
 10. اسپیسر کف:این اسپیسرها توانایی تحمل بار نقطه ای ۳۰کیلوگرم را دارند.درفندانسیون ها و کف هااستفاده میگردد.
 11. اسپیسرترکیبی:استفاده همزمان ازچند اسپیسر که نیازمند خواص و ویژگی همه آنها داریم وبسیار صرفه اقتصادی دارد.

 

 

بهترین متریال برای اسپیسر چیست؟

تمامی مصالح و تجهیزاتی که در ساختمان به کار گرفته می شود در هر اندازه و هر جنسی از همان ابتدا با اهدافی خاص طراحی و تولید می شوند. اسپیسر که در لغت به معنای گذار می باشد یکی از کوچکترین تجهیزاتی است که در مرحله ابتدایی ساخت و ساز ترساز های مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع مختلف تولید می شود و کاربردهای گوناگون هم دارد. در میان تمامی اسپیسر ها شما باید به دنبال بهترین متریال برای اسپیسر باشید تا بتوانید از آن بیشترین استفاده را ببرید. توی سرها در هنگام اجرای فونداسیون و بتن مسلح در میان قالب بتن و میلگرد در آورده می‌شوند مشکلات عمده ای را که در بتن ریزی و اجرای کنوانسیون بر اثر خوردگی میلگردها ایجاد می‌شوند کنترل می‌کنند. در حقیقت پس از نصب اسپیسر ها جلوگیری از بروز هرگونه خوردگی در میلگرد ها می باشد و از این جهت است که شما باید نسبت به تهیه بهترین متریال برای اسپیسر دقت داشته باشید. به این دلیل می گوییم باید برای تهیه بهترین متریال برای اسپیسر دقت داشته باشید که آن ها را از جنس های گوناگون تولید می کنند و ممکن است برخی از نمونه های جنس های آن دچار خوردگی باشند و برای سازه شما مناسب نباشند.پس حتماً برای تهیه بهترین متریال برای اسپیسر مناسب با سازه خودتان اقدام کنید و بهترین شیوه را برای خرید آن در نظر بگیرید . در ادامه مطلب توضیحاتی را درباره چگونگی خرید بهترین متریال برای اسپیسر خدمت شما بیان خواهیم کرد که مطمئنا می تواند به شما کمک کند. پس حتما ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهیم، استفاده نمایید.

خرید بهترین متریال برای اسپیسر

سازه های سنگین نظیر فونداسیون و همچنین مقاطع بتنی  حجیم، بافت میلگرد ای پر حجم تر و سایز میلگرد های ضخیم تر هستند و برای آن که فشار وارده توسط آرماتورها در این مغازه نسبت به سایر مقاطع بیشتر است نیاز به اسپیسر بیشتری هم دارد و حتماً باید نسبت به انتخاب بهترین متریال برای اسپیسر دقت داشته باشید. برای خرید بهترین متریال برای اسپیسر شما گزینه های متعددی را پیش روی خود می بینید.بهترین راه برای خرید اسپیسر های باکیفیت مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر و باسابقه در فضای مجازی می باشد. اگر فکر می کنید یافتن فروشگاه های باسابقه و معتبر در فضای مجازی کار سختی است باید بگویم که در این باره اشتباه می کنید. در این زمینه شما می توانید به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه کرده و بهترین و جدیدترین اسپیسرهای موجود در کشور را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت خریداری و استفاده نمایید. مطمئن باشید هیچگاه از خرید اسپیسر های موجود در فروشگاه ما پشیمان نخواهید شد. فرصت خرید از فروشگاه ما یک فرصت طلایی برای شما محسوب می‌شود و بهتر است که این فرصت را هیچگاه از دست ندهید. همچنین برای این که نسبت به کیفیت محصولات ما مطمئن شوید از نظرات دیگر کاربران ما استفاده کرده و رضایت آن ها را متوجه شوید.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده میشود.
لطفا فارسی تایپ کنید.