راهنمای ساخت و ساز
راهنمای ساخت و ساز
سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹

۱۲پل دیدنی جهان

۱۲پل دیدنی جهان

۱٫ Severn Bridge ، انگلستانبا افتتاح پل Severn Bridge در سال ۱۹۶۶ ، ملکه الیزابت دوم دوره جدیدی را برای اقتصاد ویلز جنوبی اعلام کرد – او به وضوح پیش بینی سقوط بعدی صنعت معدن منطقه را پیش بینی نکرده بود. درجه ذکر شده درجه I جایگزین آستری باستانی قدیمی شد و M4 را تا سال ۱۹۹۶ با افتتاح Second Severn Crossing جایگزین کرد.

۲٫ The Humber Bridge ، انگلستانهنگامی که در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد ، پل هامبر طولانی ترین پل معلق در جهان بود (از آن زمان تاکنون به رتبه نهم در رده های جهانی منتقل شده است ، اگرچه بزرگترین در نوع خود در انگلیس است.طبق بازدید از گریمسبی ، این پل حاوی سیم فولادی کافی است که یک و نیم بار در اطراف زمین بچرخد.

۳٫ پل بزرگ دانیانگ – کونشان ، چیناحتمالاً جای تعجب ندارد که طولانی ترین پل جهان در چین است ، کشوری که دارای یک دیوار ۵،۵۰۰ مایلی است. پل بزرگ Danyang-Kunshan به دور از زیبایی نیست  ۴٫پل آکاشی کایکیچ ، ژاپن هنگامی که دو کشتی در تنگه آکاشی در سال ۱۹۵۵ غرق شدند و ۱۶۸ نفر را کشتند ، خشم عمومی دولت ژاپن را متقاعد کرد که برای ساختن یک پل بر فراز آبراه بسیار خطرناک بسازد. ۴۰ سال طول کشید تا این پل تحقق یابد ، اما چه پل آن است: در ۳،۹۱۱ متر این ساختار چشمگیر دارای طولانی ترین طول مرکزی هر پل معلق در جهان است

۵٫ Millau Viaduct ، فرانسهاگر در حال عبور از جاده Millau Viaduct هستید ، به ارتفاعات احتیاج خواهید داشت: اندازه گیری ۳۴۳ متر از بالا به پایین این ساختار بلند در جنوب فرانسه از برج ایفل بلندتر است و می گوید که بلندترین پل جهان است. طراحی شده توسط معمار انگلیسی ، نورمن فاستر ، در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و در سال ۲۰۰۶ جایزه ساختار برجسته را به دست آورد.

۶٫ پل سامرست ، برمودابا قدمت آن به سال ۱۶۲۰ ، سامرست پل کوچکترین کارخانه برقی جهان است و فقط ترسیم کافی برای دکل کشتی یک کشتی کوچک را فراهم می کند. گذرگاه منتخب ، مبدأ غرور ملی است

Swinford Toll Bridge.7 ، انگلستاناگر جایزه ای برای زیباترین پل دنیا وجود داشته باشد ، احتمالاً پل عودت سوینفورد آن را محاصره می کرد. با عبور از رودخانه تیمز در آکسفوردشایر ، این سازه زیبا از گرجستان متعلق به بخش خصوصی است تخمین زده می شود که روزانه ۱۰،۰۰۰ راننده از این پل استفاده می کنند ، و با وجود اینکه تعداد تلفات آن کم است ، بیشتر آنها می خواهند آن را ازبین ببرند

۸٫ پل گلدن گیت ، ایالات متحدهاین پل معلق نمادین در فیلم های بی شماری به نمایش گذاشته شده است و حتی در یک فیلم ، The Bridge نیز به ایفای نقش پرداخته است ، که به طرز اخلاقی در مورد افرادی بود که خود را از آن دور می کردند. این پل قرمز نمادین و همچنین یکی از پرترافیک ترین عکس های سیاره در سیاره زمین توسط انجمن مهندسان مهندسی عمران آمریکا به عنوان یکی از شگفتی های جهان مدرن اعلام شده است.

۹٫ ایشیما اواشی ، ژاپنبه نام “پل Rollercoaster” ، به اسب بخار زیادی احتیاج دارید تا ماشین خود را از طریق جاده ایشیما اوشیشی سوار شوید ، که با عبور از دریاچه ناکومی به شدت صعود می کند.

۱۰٫ پل رودخانه Sidu ، چینبا دره حاشیه ۵۰۰ متر عمیق در استان هوبی چین ، پل رودخانه سید رود بلندترین جهان است (نباید با بلندترین اشتباه شود). با هزینه ۱۰۰ میلیون پوند (۷۵ میلیون پوند) ساخته شده که ارزش قابل توجهی برای پول به نظر می رسد ، در سال ۲۰۰۹ برای ترافیک باز شد.

۱۱٫ پل رویال گورج ، ایالات متحدهبالاترین پل سیستم تعلیق آمریکا ، این گشت ویوی عمودی در یک تنگه ناهموار ، به ارتفاع ۹۱ متر در کلرادو قرار دارد و منظره ای حماسی از رودخانه آرکانزاس را در زیر ارائه می دهد. در سال ۱۹۲۹ افتتاح شد ، آن را نه تنها وسیله ای برای عبور از دره ، بلکه به چیزی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است

۱۲٫پل خواجو ، ایراناین پل نفیس در قرن ۱۷ هجری شمسی ساخته شده توسط شاه عباس دوم ، همچنین به عنوان سد ساخته شده است و دارای دروازه های شکاری در زیر طاق ها است. پل خواجو دارای دو داستان از طاق هاست که با طاق های مشخصی که با کاشی های رنگی تزئین شده اند مشخص شده است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت نمایش داده میشود.
لطفا فارسی تایپ کنید.