اسپیسر چیست؟

اسپیسرها از ابزارآلات پرکاربرد و مهم در صنایع ساختمانی محسوب می گردند. معنای لغوی اسپیسر فاصله گذار می باشد که در اصل برای ایجاد فاصله مناسب ما بین میلگرد در سازه های بتن مسلح مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول با ایجاد پوشش بتن در افزایش عمر سازه بتنی تاثیر به سزایی دارد. همچنین سبب ایجاد پوشش یکنواخت بر روی میلگرد می گردد. در نظر داشته باشید که قیمت اسپیسر به عوامل مختلفی بستگی دارد، این محصول از رسیدن عوامل تخریبگر که در محیط موجودند همچون اکسیژن رطوبت سولفات ها و دیگر عوامل تخریبی به سطح میلگردها جلوگیری می کند، این مسئله ازجمله ضعف ها و آسیب های قابل پیش گیری در سازه های بتن مسلح می باشد چراکه در صورت زنگ زدگی و اکسایش حجم میلگردها افزایش پیدا کرده و این افزایش حجم سبب وارد آمدن فشار و در پی آن سبب بوجود آمدن ترک هایی در بتن می گردد. حال آنکه استفاده از پوشش بتنی به عنوان عاملی بازدارنده از تخریب و خوردگی می باشد چراکه با نمایان گشتن میلگردها در سطح بتن تاثیر عوامل مخرب چندین برابر می گردد، در نتیجه به نسبت هر ۲ میلیمتر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد به مدت ۵ سال از عمر سازه کاسته می شود، بدین ترتیب در دوام و پایداری ساختمان خدشه وارد می شود.

انواع اسپیسر

انواع اسپیسر براساس جنس

اسپیسر براساس جنس به سه دسته زیر تقسیم می شود.

 • اسپیسر پلاستیکی
 • اسپیسر بتنی
 • اسپیسر فلزی

 اسپیسر پلاستیکی

اسپیسر پلاستیکی دارای مزیای متعدد از جمله موارد زیر می باشد.

 •  طراحی مناسب
 • متریال سازگار با بتن
 • سبک بودن
 • قابل حمل بودن آسان
 • هزینه حمل ونقل کم( نیاز به نیروی انسانی کمتر)
 • فرایند تولید سریع
 • قابل تولید در شکل های مختلف
 • از مقاومت بالایی برخوردار است
 • شکل پذیری آسان
 • از نظر اقتصادی ارزان‌ترین نوع اسپیسرها می باشد.

هر نوع از کاورهای پلاستیکی با توجه به مقدار تحمل بار و نوع بتن ریزی برای قسمتی از ساختمان طراحی شده و برای استفاده در همان بخش از ساختمان مفیدند.

چندنمونه از اسپیسر های بتنی

 1. اسپیسر گرد دیوار: به این کاورها چرخشی نیز گفته می شود و در سطح هایی که عمودی است بکار می رود.
 2. اسپیسرهارد: در فندانسیون، کف و سازه های پر وزن مانند تیرها مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. اسپیسر سبک: برای استفاده در سازه هایی که وزن کمی دارند و حداکثر میزان باری که می تواند متحمل شود حداکثر۲۵کیلوگرم است.
 4. اسپیسردو شبکه: این کاور به صورت دو تکه ی نر و مادگی است. در دال های بتنی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 5. اسپیسر سنگین: حداکثر باری که می تواند متحمل شود ۲۷۰کیلوگرم است . در سازه های متراکم، تیر و شن ازمورد استفاده قرار می گیرد.
 6. اسپیسر گیره دار: درمواقعی که نیاز به کاوری  بی تحرک  در پروژه باشد از این نوع اسپیسر استفاده می شود که استفاده ی بسیار راحتی دارد.
 7. اسپیسر متوسط: میزان توانایی آن در متحمل شدن بار۱۵۰ کیلوگرم است و در کف سازی هایی که نه خیلی سنگین است و نه خیلی سبک و همچنین تیرها و.. مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. اسپیسرتیرچه: این کاور همان گونه که از نامش پیداست در تیرچه ها بکار می رود.
 9. اسپیسربدون گیره: این کاور به دلیل کمترین تماسی که دارد سبب می شود که خوروندگی بسیار کم شده  و فاقد گیره است.
 10. اسپیسر کف: این کاورها توانایی تحمل بار نقطه ای ۳۰کیلوگرم را دارند. از آن درفندانسیون ها و کف ها استفاده می گردد.
 11. اسپیسرترکیبی: استفاده همزمان از چند کاور که نیازمند خواص و ویژگی همه آن ها داریم و بسیار صرفه اقتصادی دارد.

 اسپیسر

خرید بهترین متریال برای اسپیسر

سازه های سنگین نظیر فونداسیون و همچنین مقاطع بتنی حجیم، بافت میلگردی پر حجم تر و سایز میلگردهای ضخیم تر هستند . برای آن که فشار وارده توسط آرماتورها نسبت به سایر مقاطع بیشتر است نیاز به اسپیسر بیشتری هم دارد و حتماً باید نسبت به انتخاب بهترین متریال برای اسپیسر دقت داشته باشید. برای خرید بهترین متریال برای اسپیسر شما گزینه های متعددی را پیش روی خود می بینید. بهترین راه برای خرید اسپیسرهای با کیفیت مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر و با سابقه در فضای مجازی می باشد. اگر فکر می کنید یافتن فروشگاه های باسابقه و معتبر در فضای مجازی کار سختی است باید بگویم که در این باره اشتباه می کنید. در این زمینه شما می توانید به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه کرده و بهترین و جدیدترین اسپیسرهای موجود در کشور را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت خریداری و استفاده نمایید.

درباره ی help-admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.