آغاز کار متروی هشتگرد

به گزارش خبر نگاران سه شنبه در افتتاح متروی  کرج -هشتگرد با حضور محمد اسلامی انجام شد و این چنین بیان شد که افتتاح متروی هشتگرد  از مطالبات گذشته ی البرز نشینان بود با کمک و تدبیر دولت به تحقق رسید.

مترو هشتگرد

وی با این توضیح که از بهره برداری آزمایشی این خط از فردا آغاز می‌شود، افزود: به مرور زمان سیر قطارها و فاصله حرکت آن ها کاهش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هزار میلیارد تومانی که برای این پروژه هزینه شده است، گفت: دو رام قطار نیز توسط وزارت راه و شهرسازی خریداری شده که به صورت امانت در اختیار خط پنج متروی تهران قرار گرفته بود.

اسلامی گفت: امیدواریم با تأمین اعتبار بتوانیم چند پروژه کلیدی دیگر در استان البرز از جمله کنارگذر جنوبی به طول ۱۶۰ کیلومتر، ادامه آزادراه همت و همچنین قطعه اول آزادراه تهران شمال را بهره برداری کنیم همه این پروژه‌ها به لحاظ حجم کار، مهندسی و اعتبار هزینه شده مگا پروژه هستند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای سیگنالینگ در خط متروی هشتگرد تلاش می‌کنیم فاصله زمانی حرکت قطارها به هفت دقیقه کاهش یابد، گفت: در حال حاضر حرکت قطارها در این مسیر هر ۳۰ دقیقه یکبار است، امیدواریم تا پایان تیرماه سال آینده با توجه به سیگنالینگ و میزان مسافر گیری ساعت حرکت قطارها کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری به آخرین اقدامات انجام شده در آزادراه تهران- شمال اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شاهد اجرای عملیات رنگ آمیزی، شست و شو و یا نظافت هستیم، تابلوها نیز در این مسیر نصب شده و برق رسانی انجام شده است به محض اتمام این اقدامات عبور و مرور آزمایشی قبل از افتتاح برای چک کردن مسیر، عملیاتی می‌شود.

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت تسهیلات بانکی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از فروردین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیرمحمود غفاری معاون برنامه‌ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.