جلسه صنعت ساخت در سوریه

به گزارشی از ما به گفته دبیر خانه همایش صنعت ساخت جواد ترک آبادی سفیر ایران در سوریه با علی شاهانی در سفارت ایران دیدار کرده و در دمشق با یکدیگر تبادل نظر کردند.

جلسه صنعت ساخت در سوریه

در این دیدار ترک آبادی آمادگی کامل خود را در جهت کمک به گسترش روابط تجاری ایران و سوریه در صنعت ساخت اعلام کرد و افزود: دوستان سوری ما از صنعتگران ایرانی تا کنون استقبال گرمی کردند و شرکت هایی که محصولات با کیفیت و تجاری دارند، می توانند در سوریه بازار بسیار خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: کار بازسازی سوریه آغاز شده و زمان آن رسیده است که شرکت های ایرانی همه امکانات خود را در چهار چوب روابط تجاری برای بازسازی سوریه به کار بندند تا اینکه این کشور شرایطی حتی بهتر از شرایط قبل از سال های جنگ داشته باشد.

سفیر ایران در سوریه ادامه داد: به منظور دستیابی به این مهم سه اتاق و انجمن با حضور فعالین این عرصه تشکیل شده که وظیفه آن ها تسهیل روابط و  تامین کالاهای مورد نیاز سوریه از ایران است. وی برگزاری کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت با حضور تجار ایران و سوریه را گامی بسیار مهم در جهت تامین کالاهای مورد نیاز این کشور ارزیابی کرد و گفت این کنفرانس می تواند نقطه عطفی در روابط تجار ساختمانی هر دو کشور باشد.

دبیر کنفرانس صنعت ساخت نیز در این دیدار با  اشاره به مذاکرات خود در سوریه عنوان داشت تجار سوریه دید بسیار مثبتی به همکاری با ایران دارند و تمام سعی خود را به کار خواهیم بست تا فضای B تو B مناسبی در کنفرانس در نظر گرفته شود تا تولید کنندگان بی واسطه با تجار سوریه مراودات خود را انجام دهند.

شاهانی با اشاره به همکاری بسیار مثمر ثمر وزارت امورخارجه ایران در برگزاری دوره گذشته کنفرانس عنوان داشت: کنفرانس صنعت ساخت نمونه بارز حمایت از تولیدکنندگان از طریق دیپلماسی اقتصادتی می باشد و امیدواریم که آقای سفیر و مجموعه سفارت ایران در سوریه در ایران خصوص بتوانند گامی بلند بردارند تا در جهت نیل به اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی حرکت شایسته ای انجام داده باشیم.

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت تسهیلات بانکی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از فروردین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیرمحمود غفاری معاون برنامه‌ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.