روش عملکرد سیستم گرمایش از کف

بطور کلی سیستم گرمایش از کف یکی بهترین روش های گرمایشی برای یکپارچگی دمای هوا و بهینه و به صرفه بودن مصرف انرژی و نداشتن معایب سایر روش هاست.

سیستم گرمایش از کف

 کنترل دما به شرح زیر صورت می گیرد:

  1. سیستم کنترل دمای بصورت دستی
  2.  
سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت مکانیک
  3.  سیستم کنترل دمای

۱- سیستم کنترل دمای بصورت دست:

در این سیستم با استفاده از شیرآلات قطع و وصل متصل شده به خروجی های هر کلکتور،در جعبه مربوطه، امکان کنترل منطقه های حرارتی به صورت دستی امکان پذیر می گردد.از مزایای این سیستم، اقتصادی بودن و ساده بودن سیستم کنترلی، می توان اشاره نمود.

۲-سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت مکانیک:

در این سیستم با استفاده از نصب شیرآلات گرمایش کفی در داخل دیوار هر فضای گرمایشی، از طریق تنظیم ترموستات حرارتی نصب شده بر روی شیر گرمایش کفی داخل دیوار، دمای محیط مربوطه به صورت مکانیکی و اتوماتیک کنترل می گردد. در این روش داخل جعبه شیر گرمایشی، شیر تخلیه هوا نیز پیش بینی شده است.

۳-سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت برقی:

در این سیستم شیرهای برقی که به حس گرهای الکتریکی در هر محیط به طور جداگانه وصل شده اند، فرمان قطع و وصل هر مدار حرارتی را دریافت نموده و عملیات تنظیم خودکار هر محیط را انجام می دهند.

منابع تامین کننده حرارت برای گرمایش از کف

‎
سیستم های گرمایش از کف همانند سیستم رادیاتور قابلیت اتصال به انواع منابع حرارتی را دارد. ولی با توجه به بازدهی بالای گرمایش کفی دمای مورد نیاز به بیشتر از ۵۰ درجه نمی رسد. از طرف دیگر دمای مورد نیاز سیستم آبرسانی حداقل ۶۰ درجه می باشد. در نتیجه در ساختمانی که از گرمایش کفی استفاده می کند نیاز به دو مدار با درجه حرارت مختلف است که به روش های زیر است:

  •  
استفاده از پکیج
  • استفاده از موتورخانه با ۲ دیگ کوچک
  • استفاده از موتورخانه با یک دیگ و مبدل حرارتی
  •  استفاده از موتورخانه با یک دیگ و الکترو والو با مدار بای

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

ضد یخ بتن چیست

ضد یخ بتن چیست؟

ضد یخ بتن یک افزودنی مایع بوده که برای محافظت از بتن استفاده می شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.