۱۲پل دیدنی جهان

۱. Severn Bridge : انگلستان با افتتاح پل Severn  در سال ۱۹۶۶ ، ملکه الیزابت دوم دوره جدیدی را برای اقتصاد ویلز جنوبی اعلام کرد – او به وضوح پیش بینی سقوط بعدی صنعت معدن منطقه را پیش بینی نکرده بود. درجه ذکر شده درجه I جایگزین آستری باستانی قدیمی شد و M4 را تا سال ۱۹۹۶ با افتتاح Second Severn Crossing جایگزین کرد.

پل Severn

۲. The Humber Bridge: این پل سال ۱۹۸۱ در انگلستان افتتاح شد. پل هامبر طولانی ترین پل معلق در جهان بود (از آن زمان تا کنون به رتبه نهم در رده های جهانی منتقل شده است ، اگرچه بزرگترین در نوع خود در انگلیس است. طبق بازدید از گریمسبی ، این پل حاوی سیم فولادی کافی است که یک و نیم بار در اطراف زمین بچرخد.

پل هامبر

۳. Danyang-Kunshan Bridge: جای تعجب ندارد که طولانی ترین پل جهان در چین است ، کشوری که دارای یک دیوار ۵،۵۰۰ مایلی است.

پل Danyang-Kunshan

۴٫ Akashi Kaikyo Bridge: ژاپن هنگامی که دو کشتی در تنگه آکاشی در سال ۱۹۵۵ غرق شدند و ۱۶۸ نفر را کشتند ، خشم عمومی دولت ژاپن را متقاعد کرد که برای ساختن یک پل بر فراز آبراه بسیار خطرناک بسازد. ۴۰ سال طول کشید تا این پل تحقق یابد ،  پل آکاشی کایکیچ در ۳،۹۱۱ متر این ساختار چشمگیر دارای طولانی ترین طول مرکزی هر پل معلق در جهان است.

پل Akashi Kaikyo

۵.  Millau Viaduct Bridge: در فرانسه به هنگام عبور از جاده Millau Viaduct ، به ارتفاعات احتیاج خواهید داشت: اندازه گیری ۳۴۳ متر از بالا به پایین این ساختار بلند در جنوب فرانسه از برج ایفل بلندتر است و می گوید که بلندترین پل جهان است. طراحی شده توسط معمار انگلیسی ، نورمن فاستر ، در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و در سال ۲۰۰۶ جایزه ساختار برجسته را به دست آورد.

پل Millau Viaduct

۶. Somerset Bridge: پل سامرست کوچکترین کارخانه برقی جهان است و فقط ترسیم کافی برای دکل کشتی یک کشتی کوچک را فراهم می کند. گذرگاه منتخب ، مبدأ غرور ملی است.

پل Somerset

۷.Swinford Toll Bridge: اگر جایزه ای برای زیباترین پل دنیا وجود داشته باشد ، احتمالاً پل عودت سوینفورد آن را دریافت می کرد.  این سازه زیبا از گرجستان متعلق به بخش خصوصی است، تخمین زده می شود که روزانه ۱۰،۰۰۰ راننده از این پل استفاده می کنند ، و با وجود اینکه تعداد تلفات آن کم است ، بیشتر آن ها می خواهند آن را ازبین ببرند.

پل Swinford Toll

۸. Golden Gate Bridge:  این پل معلق نمادین در فیلم های بی شماری به نمایش گذاشته شده است و حتی در یک فیلم ، The Bridge نیز به ایفای نقش پرداخته است ، که به طرز اخلاقی در مورد افرادی بود که خود را از آن دور می کردند. این پل قرمز نمادین و همچنین یکی از پرترافیک ترین عکس های سیاره در سیاره زمین توسط انجمن مهندسان مهندسی عمران آمریکا به عنوان یکی از شگفتی های جهان مدرن اعلام شده است.

پل Golden Gate

۹. Rollercoaster Bridge: به اسب بخار زیادی احتیاج دارید تا ماشین خود را از طریق جاده ایشیما اوشیشی حرکت دهید ، این پل با عبور از دریاچه ناکومی به شدت صعود می کند.

پل Rollercoaster Bridge

۱۰. Sidu Bridge: پل رودخانه سید رود بلندترین جهان است (نباید با بلندترین اشتباه شود). با هزینه ۱۰۰ میلیون پوند (۷۵ میلیون پوند) ساخته شده که ارزش قابل توجهی برای پول به نظر می رسد. این پل در سال ۲۰۰۹ برای ترافیک باز شد.

پل Sidu

۱۱. Royal Gorge Bridge: بالاترین پل سیستم تعلیق آمریکا ، این گشت ویوی عمودی در یک تنگه ناهموار ، به ارتفاع ۹۱ متر در کلرادو قرار دارد و منظره ای حماسی از رودخانه آرکانزاس را در زیر ارائه می دهد. در سال ۱۹۲۹ افتتاح شد. این پل نه تنها وسیله ای برای عبور از دره ، بلکه به چیزی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است.

پل Royal Gorge

۱۲. Khajou Bridge: این پل نفیس در قرن ۱۷ هجری شمسی توسط شاه عباس دوم ساخته شده، همچنین به عنوان سد ساخته شده است و دارای دروازه های شکاری در زیر طاق ها است.

پل Khajou Bridge

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

استفاده از فناوری هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز

فناوری هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز

استفاده از فناوری هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز مزایای بسیاری دارد، اما متاسفانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.