فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

به گزارش ما روز سه شنبه ۲۱ابان ماه اولین فستیوال ملی معماران و کار افرمایان برگزار گشت که جمعی از اساتید دانشگاهی مهندسان و دانشجویان و سایر فالان در این حوزه حضور پر شوری داشتند که افرادی که به حضور در این فستیوال علاقه مندند به تهران شهر آفتاب سالن ملل مراجعه نمایند و این فستیوال تا ۲۴ آبان ماه ادامه دارد.

فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

در مراسم افتتاحیه این فستیوال مهندس سید مراد، رییس انجمن صنفی طراحی و معماری ساختمان شهر تهران، از اهداف برگزاری و مزیت‌هایی که این فستیوال‌ها و نمایشگاه‌ها می‌توانند برای صنعت ساخت و ساز و معماری داشته باشند سخن گفت.

مهرداد زواره محمدی، مدیر گالری معماران جوان در ادامه اذعان داشت که، با اجرای این برنامه‌ها و نمایشگاه‌ها می‌توان کیفیت ارزشمندی را به فعالین حوزه صنعت ساختمان انتقال داد. وی افزود که در واقع استراژی اصلی این برنامه ارتقای کیفیت است. این کیفیت در حقیقت به معنای ارتقای کیفیت کالاهای‌ سرمایه‌ایست که بازیگران و فعالین حوزه صنعت ساختمان و معماری در کار خود بکار می‌برند. وی همچنین در ادامه گفت که یکی دیگر از اهداف مهم این برنامه شکوفا شدن استعداد‌ قشر جوان جامعه است. چرا که یک فقر جدی در این حوزه وجود دارد که با برگزاری این برنامه‌ها می‌توان بستری را فراهم کرد تا قشر جوان بتواند خودش را معرفی کند. گالری معماران جوان نیز در راستای همین هدف در این برنامه تشکیل شده و از نقاط قوت این فستیوال می‌باشد.

آقای خلیل آبادی عضور شورای شهر تهران در مراسم افتتاحیه اذعان داشت که، شهر با اندیشه‌های خلاقانه‌ مهندسین و معماران ساخته می‌شود. وی همچنین به عنوان مسئول کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شورای شهر از جامعه معماران خواست تا هر سازه‌ای که می‌سازند، به شکلی ساخته شود که در آینده جزو میراث فرهنگی کشور شود.

بنیان‌گذار دانشگاه پارس، استاد نمونه دانشگاه تهران آقای پروفسور گلاب‌چی نیز در خصوص برگزاری این فستیوال گفت، این هدف که معماران بخصوص معماران جوان را با کارفرمایان آشنا کنیم از ضرورت‌ها و شاید یکی از چالش‌های مهم در نظام آموزشی کشور است.

در ادامه افتتاحیه مراسم، اساتید برجسته دیگری از نقش مهم این فستیوال و تاثیری که می‌تواند در حوزه صنعت ساختمان و معماری بگذارد سخن گفتند و همگی اذعان داشتند که برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند کیفیت را در بخش ساختمان و معماری بالا ببرد. در این بخش، سازه‌هایی که توسط معماران جوان ساخته شده است معرفی شد.

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت تسهیلات بانکی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از فروردین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیرمحمود غفاری معاون برنامه‌ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.