راهی بهتر برای ریختن بتن

مهارت مجریان پروژه حین ریختن بتن مشخص می‌شود. بتن ریزی کار خیلی سختی نیست اما اگر حرفه‌ای نباشید نتیجه کار اصلا رضایت بخش نیست. در این مقاله قصد داریم بهترین شیوه ریختن بتن را با هم مرور کنیم. شیوه‌ای که حتی برای تازه‌کارها هم کاربرد دارد.

راهی بهتر برای ریختن بتن

ساده‌ترین راهنمای ریختن بتن

بتن‌ریزی بیش از آنکه به مهارت نظری نیاز داشته باشد، به تجربه نیاز دارد. افرادی که در زمینه بتن ریزی سال‌ ها تجربه‌ دارند، آموخته‌های مهمی در اختیار شما می‌گذارند. باتجربه‌های این عرصه هزینه کم‌تری روی دست پروژه‌ می‌گذارند و کار ساده‌تر پیش می‌برند. اولین کار که باید انجام شود، تهیه ابزار کامل است. ابزار مناسب برای بتن ریزی را باید در اختیار داشته باشید. هر چه ابزار کامل‌تری داشته باشید، اجرا حرفه‌ای‌تر پیش خواهد رفت.

ملزومات ریختن بتن

میکسر بتن و چرخ دستی، تخته ۴ در ۱ متر، سطل و نوار اندازه گیری و گالن، متراکم کننده دستی زمین، دستگاه تراز، ماله دستی، بیل، چکش و میخ و ابزار ایمنی مانند دستکش کار و عینک ایمنی از الزمات ابتدایی پروژه‌های ساده است.

آماده سازی محل برای ریختن بتن

باید ناحیه‌ای که قرار است دال بتنی قرار داده شود دقیق اندازه گیری کنید و منطقه را برای بتن ریزی آماده کنید. اگر قرار به حفاری باشد که اطمینان از نبود لوله گاز و خطوط آب و سیم‌کشی برق لازم است بنابراین باری نقشه‌های تاسیسات بررسی شود و احیانا اگر نیاز بود با شرکت‌های مطلع در این زمینه مشاوره انجام شود. در محل ریختن بتن هیچ چوب یا سنگ یا مواد زائد نباید وجود داشته باشد. ناهمواری سطح دردسر ساز است باید در پاکسازی منطقه وسواس به خرج دهید. نوبت به بررسی شیب است. قرار است دال دال بتنی کاملا صافی شکل بگیرد و شیب نباید وجود داشته باشد. بنابراین باید با دستگاه تراز به دقت شیب زمین بررسی شود. برای تراز کردن سطح ۴۸ تا ۷۲ اینچ می‌توان سطح را بالاتر آورد تا سطح کاملا صاف شود.

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

انواع افزودنی های بتن

افزودنی های بتن چه کاربردی دارند؟

افزودنی های بتن به موادی گفته می شوند که به ترکیب اصلی بتن اضافه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.