ویژگی های ضد یخ بتن چیست؟

اصلی ترین ویژگی های ضد یخ بتن چیست؟ و چرا بیشترین استفاده از ضد یخ بتن مایع در صنعت ساختمان می شود؟از شما دعوت می کنیم که مطالب پیش روی خود را، تا انتها همراهی نموده و جامع ترین مطالب را در مورد انواع ضد یخ بتنی و قیمت ضد یخ بتن ، به دست آورید.

ضد یخ بتن مایع

 

چرا از ضد یخ بتن مایع باید استفاده نمود؟

یکی از پرکاربردترین افزودنی های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز را، ضد یخ بتنی شکل داده است. توجه داشته باشید که با کاهش دمای مربوط به هوا، شاهد یخ زدگی آب در داخل بتن خواهیم شد که این امر می تواند مقاومت مربوط به بتن و سازه های بتنی را، کاهش داده و مشکلات اساسی را برای کارفرمایان به وجود آورد.

همچنین بسیاری از افراد به دنبال پاسخ قانع کننده ای برای سوال ضد یخ بتن چیست؟ هستند تا بتوانند با خیال راحت، ماده ی افزودنی یاد شده را تهیه نموده و آن را، مورد استفاده قرار دهند. لازم به یادآوری می باشد که قرارگیری سازه های بتنی تحت آب و هوای سرد، ممکن است سبب ایجاد ترک های مختلف، در سازه های مذکور شود. همین امر نیز باعث شده تا بسیاری از کارفرمایان به دنبال راهنمای استفاده از باکیفیت ترین و مقاوم ترین انواع ضد یخ بتنی، باشند.

قیمت ضد یخ بتن

توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع استفاده از ضد یخ بتن مایع، می تواند تا سی درجه سانتی گراد، نقطه انجماد سازه های بتنی را کاهش دهد.

امروزه استفاده از ضد یخ بتن در مناطق کوهستانی و سردسیر، از مهمترین و اصلی ترین اصول مربوط به ساخت و ساز محسوب می شود به طوری که اگر شما هم قصد دارید تا در مناطق سردسیر کشورمان، بهترین سازه ی بتنی را اجرا کنید، بایستی از بهترین انواع ضد یخ بتنی، استفاده نمایید.

عملکرد مربوط به ضدیخ بتن مایع

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از مردم به دنبال دریافت جامع ترین پاسخ برای سوال، ضد یخ بتن چیست؟ هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات و مطالب مفید در خصوص ماده ی شیمیایی مذکور، با متخصصان و مشاوران حرفه ای ما از وب سایت پیش روی خود در ارتباط باشید. یکی از اساسی ترین سوال های مربوط به ماده ی مذکور را، عملکرد ضد یخ بتن چیست؟ شکل داده است.

ضد یخ بتن مایع چیست؟
ضد یخ بتن مایع چیست؟

اصلی ترین عملکرد مربوط به ضد یخ بتنی:

 1. کاهش دمای انجماد مایع بتنی می باشد.
 2. استفاده از مواد افزودنی مذکور، می تواند میزان و سرعت سخت شدگی و گیرش بتن را تحت تاثیر قرار دهد.
 3. شکل گیری بسیار بالای ساختار مویینه سیمان شکل داده است.

شما می توانید در حین خرید ضد یخ بتنی مد نظرتان، راجع به عملکرد مربوط به آن، با همکاران ما صحبت نمایید و راهنمایی های ارزنده و مفصلی را، به دست آورید.

این مطلب را هم بخوانید: ضد یخ بتن چیست؟

افزودنی‌های موجود در ضد یخ بتن

در مبحث مربوطه می توان به انواع افزودنی های مورد استفاده در ساخت ضد یخ بتنی، اشاره کرد. قبل از اشاره به انواع مواد افزودنی در ضد یخ بتنی، جالب است بدانید که برخی مهندسین، ماده ی مذکور را، تند گیرهای بتن می نامند. اصلی ترین مواد افزودنی در تندگیرهای بتنی، عبارتند از:

 • افزودنی های جامد
 • افزودنی هایی که گیرش بالایی را دارند
 • نمک هایی از نوع غیر آلی
 • ترکیباتی از نوع آلی

توجه داشته باشید که افزودنی های دارای کلسیم کلرید، یکی از قدیمی ترین انواع افزودنی های مورد استفاده در سازه های بتنی می باشد که امروزه استفاده از این ماده ی افزودنی، در آیین نامه های ساخت و ساز محدود شده است. به همین دلیل در حین خرید ضد یخ بتنی مدنظرتان، به نوع آن توجه لازم را داشته باشید.

همچنین از انواع افزودنی های غیر کلریدی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ضد یخ بتنی نیتراتی
 • نمک های فرماتی
 • بروماید
 • تیوسیانات

در حال حاضر بسیاری از مهندسان ساخت و ساز، استفاده از ضد یخ بتنی را در مرحله ی بتن پاششی نیز مورد استفاده قرار می دهند تا بتوانند زمان گیرش بتن را به شکل قابل توجهی، کاهش دهند. کارفرمایان می توانند جهت به دست آوردن مطالب جزئی در مورد پرسش ضد یخ بتن چیست؟ با مهندس ساخت و ساز خود، مشورت کرده و با خیال آسوده اقدام به خرید ماده ی شیمیایی مذکور نمایند.

هدف استفاده از ضد یخ بتن چیست؟

 چرا بایستی در سازه های بتنی خود، از ماده شیمیایی مذکور استفاده نمود؟

ضد یخ بتن مایع
ضد یخ بتن مایع

اگر ذهن شما را نیز، سوال هایی اعم از پرسش های یاد شده به سوی خود مشغول کرده است، می توانید در این بخش از مقاله نیز با ما همراه باشید تا با اهمیت و هدف استفاده از ضد یخ بتن از نزدیک آشنا شوید. اهمیت استفاده از ضدیخ بتن، به قدری بالا می باشد که امروزه امکان ساخت هرگونه سازه ی بتنی بدون استفاده از ماده شیمیایی مذکور، وجود ندارد.

اصلی ترین اهداف مربوط به استفاده از ضد یخ بتنی در ساخت و سازهای بتنی، عبارتند از:

 • استفاده از ضد یخ بتنی، می تواند از ساختار بدنه بتنی محافظت نماید.
 • ضد یخ مذکور مانع از یخ زدگی سازه های بتنی در حین ساخت و ساز می باشد.
 • افزایش میزان مقاومت مربوط به سازه های بتنی
 • نگهداری از بتن تحت بهترین شرایط ممکن
 • جلوگیری از ترک خوردگی در سازه های بتنی
 • امکان افزایش فرم های بتنی به درجه های بالاتر
 • حفظ خاصیت و ویژگی های مربوط به سازه های بتن

حال شما نیز می توانید با توجه به اهمیت و اهداف مربوط به استفاده از ضد یخ بتنی، فرصت را از دست نداده و با خیال راحت اقدامات مورد نیاز را در خصوص استفاده از ضد یخ بتنی، انجام دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم که حتما جهت خرید اینترنتی ضد یخ بتنی، از فروشگاه ها و وب سایت های مطمئنی اقدام نمایید تا بتوانید با کیفیت ترین و مقاوم ترین ضد یخ مذکور را، تهیه نموده و آن را در ساخت و ساز بتنی خود مورد استفاده قرار دهید.

این مطلب را هم بخوانید: شرایط بتن ریزی در هوای سرد

انواع ضد یخ بتنی: 

تنوع مربوط به این ماده ی شیمیایی کدامند؟ شما می توانید قبل از خرید و استفاده از ضد یخ بتنی، راجع به انواع مربوط به ماده ی مذکور، اطلاعات جامعی را به دست آورید. امروزه می توانید ضد یخ بتنی را در انواع و حالت های بسیار متعددی در بازار مورد مشاهده قرار دهید.

در نظر داشته باشید که هر یک از انواع ضد یخ های بتنی، خواص و ویژگی های متفاوتی را با یکدیگر دارند و شما می توانید با توجه به نظر مهندس ناظر خود، بهترین و مناسب ترین انواع ضد یخ بتنی را، خریداری نمایید.

مهمترین و پرفروش ترین انواع ضد یخ بتنی، عبارتند از:

 • ضد یخ بتنی اس
 • ضد یخ بتنی فایبر

ضدیخ بتنی اس

یکی از بهترین انواع افزودنی های مورد استفاده در سازه های بتنی می باشد که در خصوص تسریع واکنش های هیدراسیون سیمان، مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما بتوانید به شکل صحیح و به اندازه ی کافی از ضد یخ بتنی مذکور استفاده کنید، می توانید اثرات چشمگیر آن را بر روی سازه ی بتنی خود، مورد مشاهده قرار دهید.

از اصلی ترین مزایای مربوط به استفاده از ضد یخ بتنی اس، می توان به مواردی از جمله موارد زیر اشاره نمود:

 • تقویت مکانیکی
 • افزایش خروجی محصول
 • قیمت بسیار مناسب و غیره…

ضدیخ بتنی فایبر

 می توانید خرید ضد یخ بتنی فایبر را در اولویت های خود قرار دهید. جالب است بدانید که ضد یخ بتنی فایبر از مواد آلی و معدنی تهیه و طراحی شده است که هیچ گونه مواد کلریدی در ساخت آن، استفاده نشده و شما می توانید با خیال راحت از ماده ی افزودنی مذکور در سازه های بتنی خود، استفاده کنید.

افرادی که مجبور هستند تا در هوای سرد عملیات مربوط به بتن ریزی را انجام دهند، بایستی از مواد بازدارنده بهره مند شوند. البته لازم به ذکر می باشد که کلسیم نیتروژنی و مواد نیتروژنی از مهمترین ماده های بازدارنده خوردگی شناخته می شوند که امروزه در تولید ضد یخ بتنی، از آن استفاده می شود.

سایر انواع ضد یخ بتنی:

در نظر داشته باشید که تنوع مربوط بهاین افزودنی ، واقعا گسترده بوده و همین امر نیز سبب شده است تا بسیاری از خریداران ضد یخ بتنی، در حین خرید با مشکلات متعددی مواجه شوند.

سایر انواع ضد یخ بتنی، عبارتند از:

 • ضد یخ بتنی مایع فاقد کلریدی
 • ضد یخ بتنی مایع کلریدی

ضدیخ بتن مایع فاقد کلریدی

یکی از پرفروش ترین انواع ضد یخ بتنی را، افزودنی های مایع کلریدی شکل داده است که بر اساس نیتریت های کلسیم و سدیم طراحی شده اند و با داشتن یون های فعال، از کارایی بسیار بی نظیری برخوردار می باشند. استفاده از ضد یخ بتنی مایع کلریدی، مناسب ترین ماده ی افزودنی در روزهای یخبندان و سرد زمستانی می باشد. در هنگام خرید ماده ی مذکور حتما به عیار بتن و شرایط آب و هوایی توجه لازم را داشته باشید.

ضدیخ بتنی مایع کلریدی

کارفرمایانی که به دنبال ساخت سازه های غیر مسلح هستند، می توانند خرید و استفاده از ضد یخ بتنی مایع فاقد کلریدی را، در اولویت های خود قرار دهند. ضد یخ بتنی مایع فاقد کلریدی دارای مکانیزم شتاب دهندگی می باشد. از مهمترین مزیت های مربوط به استفاده از ضد یخ بتنی مایع کلرید، می توان به مواردی از جمله جلوگیری از یخ زدن سازه بتنی، قابلیت سازگاری بالا با انواع تیپ های بتنی و سیمانی، افزایش مقاومت اولیه مربوط به بتن، مصرف آب تا ده درصد و غیره اشاره کرد.

برای دریافت اطلاعاتی جامع در ارتباط با انواع ضدیخ های بتنی میتوانید به مقاله ضدیخ بتن چیست سایت کپکو کالا مراجعه فرمایید.

ویژگی های ضد یخ بتن چیست؟

بارزترین و مهمترین ویژگی ها و مشخصه های مربوط بهاین افزودنی چگونه می توان بهترین و ایده آل ترین ضد یخ‌بتنی را، تهیه و خریداری نمود؟

ضدیخ بتنی از ویژگی های خاص و نابی برخوردار می باشد که شما می توانید قبل از خرید ماده ی مذکور، به ویژگی های آن توجه لازم را داشته باشید.

مهمترین مشخصه های مربوط به ضدیخ بتنی، عبارتند از:

 • ضد یخ بتنی مایع شکل اختلاط بالایی را با بتن در حال آماده دارد.
 • ضد یخ بتنی بدون کلر، هیچ گونه اثر سویی را بر روی آرماتورها نخواهد داشت.
 • ضد یخ بتنی بایستی بتوانند به راحتی مانع از یخ زدگی بتن باشند.
 • استفاده از ضد یخ بتنی، می تواند خاصیت روان کنندگی مربوط به بتن را افزایش دهد.
 • با مصرف ضد یخ بتنی، می توان میزان مصرف آب را کاهش داد.

کارایی ضد یخ بتن چیست؟

توجه داشته باشید که مصرف ضد یخ بتنی در سازه های بتنی، سبب افزایش فرایند مربوط به هیدراسیون بوده و مقاومت سازه ی مذکور را بیشتر می کند. تمام این عوامل در کنار یکدیگر، مانع یخ زدگی سازه های بتنی می شود. توصیه می کنیم که بعد از استفاده از ضد یخ بتنی، از یک عایق مقاوم استفاده نمایید تا مانع از اتلاف گرمای بتن باشید.

پشم شیشه یکی از بهترین عایق هایی می باشد که می توانید بعد از اضافه کردن ضد یخ بتن مایع در بتن، از آن استفاده کنید.

نکات ایمنی مربوط به استفاده از ضدیخ بتن چیست؟

به هنگام استفاده از ضد یخ بتن موارد زیر را رعایت فرمایید:

 •  ضد یخ بتنی حاوی مواد سمی و آتش زا بوده و کارکنان در حین اضافه کردن ماده شیمیایی مذکور به بتن در حال آماده، بایستی دقت و توجه بیشتری را داشته باشند.
 • شما می توانید در یک فضای باز، ضد یخ بتنی مورد نظرتان را به بتن اضافه کرده و از این طریق ایمنی لازم را، به وجود آورید.
 •  در حین کار کردن به مواد شیمیایی مذکور، از ماسک و دستکش استفاده نمایید تا هیچ گونه آسیبی، سلامتی تان را تهدید نکند.
 • ضد یخ بتنی مدنظرتان را به دور از گرما و تابش نور خورشید قرار دهید تا خاصیت ماده ی مذکور از بین نرود.
 • لازم به یاد آوری می باشد که استفاده و مصرف ضد یخ بتنی را، به دست کارکنان و کارگران حرفه ای و کاربلد در این حوزه بسپارید و طبق استانداردهای لازم از ضد یخ بتنی استفاده کنید.
 • استفاده ی بیش از حد ضد یخ بتنی، می تواند یک سری از معایبی را در سازه های بتنی، به دنبال داشته باشد.

در خرید ضدیخ بتن، بایستی به چه مواردی توجه کرد؟ 

پیشنهاد می شود که در حین خرید اینترنتی ضد یخ بتنی، به یک سری از مهمترین موارد توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید مقرون به صرفه ترین و ایده آل ترین ضد یخ بتنی را، سفارش دهید. مهمترین و بارزترین نکات مورد توجه در حین خرید اینترنتی و آنلاین ضد یخ بتنی، عبارتند از:

 •  به نوع سازه ی بتنی خود حتما توجه لازم را داشته باشید به طوری که برخی از سازه های بتنی مسلح و برخی دیگر غیر مسلح هستند.
 • حتما شرایط مربوط به عملیات بتنی ریزی را در نظر بگیرید و سپس ضد یخ بتنی مورد نیاز خود را، سفارش دهید.
 • نوع و مارک مربوط به سیمان مورد استفاده در سازه های بتنی
 • نوع روش های محافظت شده در حین عملیات بتن ریزی
 • قدرت مالی و پولی که در اختیار دارید
 • نظر مهندس و مشاوره ساخت و ساز تان

شما می توانید با در نظر گرفتن نکات مذکور، باکیفیت ترین و بی نظیرترین انواع ضد یخ بتنی را، تهیه نموده و از این طریق ایده آل ترین سازه ی بتنی را اجرا نمایید.

راهنمای خرید بهترین ضد یخ بتن مایع

اگر شما نیز به دنبال راهنمای خرید از بهترین و باکیفیت ترین ضد یخ بتنی هستید، می توانید به راحتی از وب سایت پیش روی خود، اقدام نموده و یکی از بهترین انواع ضد یخ بتنی را، سفارش دهید. البته اگر همچنان به دنبال بهترین پاسخ برای پرسش ضد یخ بتن چیست؟ هستید، می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین خریداران ضد یخ بتنی، می توانند جهت بررسی قیمت مربوط به انواع ضد یخ های موجود در بازار، از صفحه نخست وب سایت پیش روی خود اقدام نمایند. قیمت مربوط به هر یک از انواع ضد یخ های بتنی با یکدیگر متفاوت بوده و شما می توانید با توجه به نیاز خود، بهترین ضد یخ بتنی را سفارش دهید. شما می توانید جهت بررسی جزییات مربوط به ضد یخ بتنی مدنظرتان، نظرات سایر خریداران را نیز، مورد مطالعه قرار دهید و اطلاعات تکمیل کننده ای را، از این طریق به دست آورید.  

درباره ی help-admin

مطلب پیشنهادی

مزایای روان کننده بتن چیست؟

بررسی مزایای روان کننده بتن

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی‌های مربوط به ساختمان سازی، مصالح مورد استفاده در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.